Ondertekening Landelijk Convenant

Ondertekening-Convenant-1

Op woensdag 6 juli 2022 hebben wij als stichting het landelijke samenwerkingsconvenant met Staatsbosbeheer afgesloten.

Sinds de oprichting van onze stichting in 2018 werken wij nauw samen met Staatsbosbeheer om collega’s in de natuur te laten herstellen van de mentale schade die zij oplopen in het politievak. Deze samenwerking heeft ons in staat gesteld om evidenced based een revitaliseringsprogramma te ontwikkelen. Dit programma is gebaseerd op de helende werking van de natuur in combinatie met collegiale verbondenheid. Afgelopen jaren hebben wij dan ook vele collega’s uit diverse eenheden mogen ondersteunen in hun herstelproces.

Vanaf de oprichting hebben wij de visie dat ons initiatief bereikbaar moet worden voor elke collega. Vooruitlopend op dit landelijke convenant met Staatsbosbeheer zijn wij in 2021 al gestart in Ugchelen (Oost Nederland). Dit jaar hebben wij de intentie verder te gaan uitbreiden in Balloo (Noord Nederland), Schoorl (Noord Holland), Midden Delfland/Broekpolder (Zuid Holland), Utrechtse Heuvelrug (Midden Nederland) en Spaarnwoude (Noord Holland/Amsterdam). Ook gaan wij verkennen in Limburg, Oost Brabant en Zeeland/West Brabant. Alle voorbereidingen zijn reeds gaande.

Wij zijn Staatsbosbeheer zeer dankbaar voor de constructieve samenwerking en het bestempelen van onze visie op herstel in de natuur en maatschappelijke arbeidsparticipatie. Ook zijn wij de Politie Midden Nederland dankbaar voor de samenwerking en het geschonken vertrouwen. Samen staan we sterker dan alleen. Met Trots op het politievak, Respect naar een ieder en Verbinding met elkaar blijven wij verder ontwikkelen.

Het bestuur en alle vrijwilligers van Stichting Politieveteraan

Overig nieuws

Doorontwikkeling van het revitaliseringsprogramma in de natuur

De Nederlandse Politiebond heeft subsidie aangevraagd ten behoeve van de Stichting Politieveteraan voor het project Doorontwikkeling Revitaliseringsprogramma StPV. SAOP is akkoord gegaan met de subsidieaanvraag en draagt zo bij aan het doel van dit project om politiemedewerkers met een mentale…...

Rondetafelgesprek met Jan Stuijs

Jan Struijs Rondetafelgesprek, agressie en geweld tegen beroepsgroepen met een publieke functie. Daarnaast pleit hij voor een wettelijke Politieveteraan status! Video van zijn pleidooi...

Veteranendag 2022

Als Stichting Politieveteraan waren we door Moluks veteraan Leo Reawaruw uitgenodigd om deel te nemen aan de Veteranendag 2022 in zijn stand op het Malieveld.  Onze connectie is ontstaan door oud-collega John Röben die in 1981 bij de ontruiming van…...

VETDAG1