PTSS Contactdag Midden Nederland

Leon en diana bij bord-1200

ARAG_StPV

Vrijdag 1 juli 2022 werd na enkele jaren corona weer een fysieke PTSS contactdag georganiseerd in de eenheid Midden Nederland. De contactdag werd georganiseerd bij het Veteranen Instituut te Doorn. Namens Stichting Politieveteraan hebben André, Erik en Leon de stand van onze stichting bemenst. Elkaar ontmoeten en/of informatie halen, stond deze dag centraal. Bij het rond lopen door het gebouw van het VI liep Leon langs foto’s gemaakt door collega’s met PTSS. Er waren drie foto’s die hem bijbleven. De foto van “het Masker” die hij zelf jaren opgehouden heeft en nog steeds ziet bij zoveel oud-collega’s. De foto van de eenzame wandelaar refereerde aan de Eenzaamheid waar hij zelf jarenlang mee te maken heeft gehad. En dan de foto van de vrouw die van velen een handje in de rug krijgt die hem herinnert aan de vele lotgenoten die elkaar steunen bij Stichting Politieveteraan. Je bent niet alleen en kan steun vinden mits je daar voor openstaat. Elke dag vinden lotgenoten elkaar bij onze stichting. Eenheidschef Martin Sitalsing opende de dag met zijn voorwoord en had het over de “Drempel” die velen elke dag moesten trotseren om de dag door te komen doordat zij teveel in het politievak hebben meegemaakt. Een mentale drempel nemen hoe moeilijk het is en blijft om deze over te stappen. Op de contactdag hebben wij collega’s meegenomen in onze ervaringen en uitgenodigd om contact te leggen met Stichting Politieveteraan als zij ondersteuning behoeven. Een mooie dag afgewisseld met emoties en een lach.

Overig nieuws

Doorontwikkeling van het revitaliseringsprogramma in de natuur

De Nederlandse Politiebond heeft subsidie aangevraagd ten behoeve van de Stichting Politieveteraan voor het project Doorontwikkeling Revitaliseringsprogramma StPV. SAOP is akkoord gegaan met de subsidieaanvraag en draagt zo bij aan het doel van dit project om politiemedewerkers met een mentale…...

Rondetafelgesprek met Jan Stuijs

Jan Struijs Rondetafelgesprek, agressie en geweld tegen beroepsgroepen met een publieke functie. Daarnaast pleit hij voor een wettelijke Politieveteraan status! Video van zijn pleidooi...

Veteranendag 2022

Als Stichting Politieveteraan waren we door Moluks veteraan Leo Reawaruw uitgenodigd om deel te nemen aan de Veteranendag 2022 in zijn stand op het Malieveld.  Onze connectie is ontstaan door oud-collega John Röben die in 1981 bij de ontruiming van…...

VETDAG1